Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na Personel Alımı için Başvuru Genel ve Özel Şartları

Adalet Bakanlığı'na Tekniker, Sağlık Teknikeri, Aşçı, Laborant, Kimyager, VHKİ unvanlarında personel alımları yapılacak.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na Personel Alımı için Başvuru Genel ve Özel Şartları

Adalet Bakanlığı'na Tekniker, Sağlık Teknikeri, Aşçı, Laborant, Kimyager, VHKİ unvanlarında personel alımları yapılacak.

03 Eylül 2020 Perşembe 12:30
Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na Personel Alımı için Başvuru Genel ve Özel Şartları

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nca yapılan resmi duyuruda merkez ve taşra teşkilatına personel alınacağı bildirilmiş, ilgili alım için başvuruların 7 Eylül'de başlayacağı, 18 Eylül'e kadar devam edeceği kaydedilmişti. Resmi duyuruda, kontenjan dağılımıyla ilgili, "24 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 4 Kimyager, 9 Laborant, 18 Sağlık Teknikeri, 3 Tekniker ve 2 Aşçı kadrosu" bilgilendirmesi yapılırken, ilgili alıma başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak genel şartlar aşağıdaki gibi oldu:

ADALET BAKANLIĞI ADLİ TIP KURUMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Genel şartlar:
a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) Son başvuru günü olan 18 Eylül 2020 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın
ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut

ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
e) Kamu haklarından mahrum olmamak,
f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru sürecine dair yapılan resmi açıklamada, "Başvurular Adli Tıp Kurumunun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Başvuru esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi ile diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin PDF ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir. Başvuru işlemini uygun şekilde yaparak tamamlayan adaylara başvuru kayıt numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir.Başvurular 7 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 10.00'da başlayıp, 18 Eylül 2020 Cuma günü saat 17.00 itibarıyla sona erecektir." denildi.
 

KONTENJAN DAĞILIMI VE ÖZEL ŞARTLAR İÇİN TIKLA.pdf

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.