Kars Kafkas Üniversitesi En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak: Başvuru İnternetten Başladı

Kars Kafkas Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. 27 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda, en az lise mezunları arasından sözleşmeli 92 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru bilgileri ve detayları yazımızda.

Kars Kafkas Üniversitesi En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak: Başvuru İnternetten Başladı

Kars Kafkas Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. 27 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda, en az lise mezunları arasından sözleşmeli 92 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru bilgileri ve detayları yazımızda.

27 Ekim 2020 Salı 08:47
Kars Kafkas Üniversitesi En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak: Başvuru İnternetten Başladı

Kafkas Üniversitesi personel alacak.

Kars Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda farklı kadrolarda istihdam etmek üzere sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan sınırı olmadan yapılan personel alımında başvurular bugün alınmaya başladı. Biz de Kamu Bülteni olarak bu yazımızda ilanın başvuru detaylarına yer verdik.

Üniversitenin Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ekli “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2.Maddesinin (b) fıkrasına göre istihdam edilecek personeller başvurularını 15 gün içinde yapacak.

GENEL ŞARTLAR

Sözleşmeli kamu personeli alımında başvuru genel şartları şu şekilde:

A-Başvuru yapacak adaylarda, öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki aşağıda belirtilen genel şartlar aranır.

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Taksirli Suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

3. Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak,

4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak,

5. 657 sayılı Kanununun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engeli bulunmamak,

6. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

B-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

C-Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

D-KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için 2020 KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 KPSSP93, lise mezunları için 2018 KPSSP94 puanı esas alınacaktır.(Eczacı pozisyonu hariç)

E-KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanıp göreve başlatılacak olanlar, istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır.

F-Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır.

G-Eczacı pozisyonuna müracaat eden adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'un 2. 3 ve 4'üncü maddelerinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

ÖZEL KOŞULLAR

a) 2018 yılı ve 2020 KPSS (B) grubu puanı esas alınacaktır. (Eczacı pozisyonu hariç)

b) Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması,

c) Aranılan nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak,

d) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

e) Başvuru yapacak adayların son 1 yılda (istifa tarihinden itibaren) herhangi bir kurumda sözleşmeli personel (657 4/B) statüsünde çalışmamış olmaları gerekir.

BAŞVURU

İlana başvurular , (http://www.kafkas.edu.tr)  internet adresi üzerinde bulunan  “Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü 657/4-b (Sözleşmeli Personel) Alımı Başvuru Sistemi üzerinden yapılacak. İlana başvurular 15 gün boyunca aşağıdaki evraklarla yapılacak.

1- 1 adet fotoğraf (jpeg, jpg, png) formatında 2- 2018 veya 2020 KPSS sonuç belgesi fotokopisi. (pdf formatında) 3- Nüfus cüzdan fotokopisi. (pdf formatında) 4- Diplomanın önlü arkalı fotokopisi (pdf formatında) 5- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge. (pdf formatında) 6- Röntgen Teknisyeni ve Laborant Bölümüne başvuran kişilerden istenen evraklar (ilgili kısma yüklenecektir. (pdf formatında)

İlan metni için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.