Gazi Üniversitesi KPSS'siz ve 50 KPSS ile Kamu Personeli Alacak

Gazi Üniversitesi tarafından bir ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanda KPSS 'siz ve 50 KPSS ile mülakatsız personel alımı yapılacağına yer verildi.

Gazi Üniversitesi KPSS'siz ve 50 KPSS ile Kamu Personeli Alacak

Gazi Üniversitesi tarafından bir ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanda KPSS 'siz ve 50 KPSS ile mülakatsız personel alımı yapılacağına yer verildi.

30 Eylül 2019 Pazartesi 09:10
Gazi Üniversitesi KPSS'siz ve 50 KPSS ile Kamu Personeli Alacak

Gazi Üniversitesi sağlık personeli ve sekreter alımı.

Gazi Üniversitesi tarafından bir ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanda KPSS 'siz ve 50 KPSS puan şartı ile farklı kadrolara personel alımı yapılacağına yer verildi. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4.maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’da Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’ da yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre yapılacak kamu personeli alımında detaylar şu şekilde;

ALIM YAPILAN KADROLAR

Kadrolar şu şekilde;

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda , yukarıdaki özel şartların yanı sıra aşağıdaki genel şartlar aranır:

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
  • Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak,
  • 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Eczacı pozisyonu için KPSS şartı aranmamakla birlikte başvuruda bulunan aday sayısı ilanda belirtilen pozisyon sayısından fazla olması durumunda sözlü sınav yapılacak olup, kazanan adaylar sözlü sınav başarı puan sırasına göre belirlenecektir.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
  • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.
  • Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

BAŞVURULARDA BİR İLK

Gazi Üniversitesi 4/B'li personel alımında bir ilk. İlana başvurular internet üzerinden alınacak.

https://personelilan.gazi.edu.tr/

İlana başvuru yapmak isteyen adayların yukarıdaki linke tıklaması ve başvurusunu internet üzerinden tamamlaması gerekmektedir.

Son Güncelleme: 30.09.2019 09:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.