AFSU En Az Lise Mezunu Mülakatsız Personel Alımı Yapıyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

AFSU En Az Lise Mezunu Mülakatsız Personel Alımı Yapıyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

16 Ocak 2021 Cumartesi 08:57
AFSU En Az Lise Mezunu Mülakatsız Personel Alımı Yapıyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 77 personel alacak.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü bir ilan yayımladı. 16 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından 7 farklı kadroda istihdam etmek üzere sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan sınrıı olmadan yapılacak sözleşmeli personel alımında adaylar, Üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4.maddesinin (b) fıkrası uyarınca sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” Ek 2. maddesinin (b) fıkrasına göre çalıştırılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu kamu personeli alımı ilanına başvuru yapacaklarda aranan başvuru şartları şu şekilde:

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya ilişiği olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

- 2020 yılı KPSS sınavına girmiş olmak,

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Adaylara hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmediği belirlenen (tespit edilen) adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.

- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, “Sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması

- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

- Lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS P3 puanı esas alınacaktır. Önlisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS P93 puanı esas alınacaktır.. Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS P94 puanı esas alınacaktır.

- Başvurularda ‘Kamu Görevlerinde İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uygulanır.

- 7/24 Kesintisiz hizmet sunumu gereği nöbet usulü planlanan çalışma dahilinde gece nöbeti ve gece vardiyasında çalışmaya mani hali bulunmamak.

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular bugün internet üzerinden başladı.

https://ekampus.afsu.edu.tr/basvuru/

Başvuru yapmak isteyen adayların yukarıdaki linki kopyalayıp yeni sekmede açması gerekmektedir. Açılan sayfada aşağıdaki evrakları sisteme yükleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yalan 2021-01-16 16:45:50

Alımlar 2020 temmuz ayında gösteriyo başvurı sayfası yok neden yalan haber yapıyosunux