50 KPSS ile Büro Memuru, Şoför, Avukat ve Programcı Alacak (Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi)

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan duyuruda farklı kadrolara personel alımı yapılacağına yer verildi. KPSS 50 puan şartı ile yapılacak sözleşmeli personel alımında başvuru bilgileri yazımızda.

50 KPSS ile Büro Memuru, Şoför, Avukat ve Programcı Alacak (Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi)

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan duyuruda farklı kadrolara personel alımı yapılacağına yer verildi. KPSS 50 puan şartı ile yapılacak sözleşmeli personel alımında başvuru bilgileri yazımızda.

10 Ağustos 2020 Pazartesi 14:08
50 KPSS ile Büro Memuru, Şoför, Avukat ve Programcı Alacak (Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi)

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi personel alacak.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda farklı kadrolara personel alımı yapılacağına yer verildi. 

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"da yer alan Ek 2. maddenin (b) fıkrası gereğince yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, 2018 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca yapılacak sözleşmeli kamu personeli alımında adayların üniversitede farklı birimlrede çalıştırılacağına yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

- Askerlik durumu itibariyle;  Askerlikle ilgisi bulunmamak,  Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- 657 sayılı Kanun'un 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak.

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak.

- Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSS(P3) puanı, Önlisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSS (P93) puanı esas alınacaktır. Başvuran adayların 50 (elli) ve üzeri puana sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI VE KADRO DAĞILIMI

BAŞVURULAR BAŞLADI

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bünyesine yapılan personel alımında başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte yapılacak. 

- 2018 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi
- Başvuru formu ( Üniversitemiz web sayfasından temin edilecektir)
- Diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi
- Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi
- Fotoğraf (1 adet)
- Yabancı Dil Sonuç Belgesi (İlan şartlarında belirtiliyor ise)
- Belge ve Sertifikaları aslı ve fotokopisi (İlan şartlarında belirtiliyor ise)
- Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için)
- Adli Sicil Kaydı (E-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir)

İlana başvuru yapacak adayların yukarı evraklarla birlikte başvurusunu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Beştepe Mah. 192180 Nolu Cad. 27010 Şahinbey/GAZİANTEP adresine şahsen başvuru yapması gerekmektedir. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat 2020-08-11 11:36:38

Ismarlama ilanlardan biri daha. Millet işsiz gezerken birilerine devlet dairesinde imkanlar yaratılıyor.

Avatar
Can 2020-08-24 08:41:21

Savcılık veya YÖK bu ilanları görmüyor mu? Yine birilerinin adamı işe yerleşecek ama aldığı maaş haram.