31 Mart'ı Bilen Anket Şirketi Seçime Saatler Kala Yeni Anket Sonucunu Açıkladı

Avrasya Araştırma Şirketi Genel Müdürü Kemal Özkiraz, Twitter adresi üzerinden bir açıklama yaptı ve Pazar günü yapılacak seçimlerin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

Avrasya Araştırma Şirketi Genel Müdürü Kemal Özkiraz, Twitter adresi üzerinden bir açıklama yaptı ve Pazar günü yapılacak seçimlerin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

22 Haziran 2019 Cumartesi 10:04

Son dakika haberi: Seçime saatler kala bir anket şirketi daha sonuç açıkladı.

31 Mart günü yapılan yerel seçimlerin sonuçlarını doğru tahmin eden Avrasya Araştırma Şirketi, 23 Haziran İstanbul seçim anketi sonuçlarını açıklaıdı.

Twitter adresi üzerinden açıklama yapan Kemal Özkiraz, Avrasya Araştırma 'nın seçim anketi verilerini kamuoyu ile paylaştı. Açıklanan ankete göre CHP 'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 53 seviyesinde oy oranına kadar çıkarken, AK Parti 'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım 'ın oy oranı ise yüzde 46,3 seviyesinde kaldı.

İki aday arasında yüzde 6,7.

SANDIĞA GİTMEYENLER.

Sonuçları Twitter'dan paylaşan Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, 31 Mart'ta oy kullanmayan yüzde 1,8'lik seçmenin Ekrem İmamoğlu'na oy vermek için sandığa gideceğini yazdı.

Özkiraz'ın paylaştığı verilere göre; 31 Mart'ta AK Parti'ye oy veren seçmenlerin ise yüzde 2,5'i sandığa gitmiyor, yüzde 1,1'i İmamoğlu'na veriyor.

ANKET RAKAMLARINA KİM NE DİYOR
Anketlere ilişkin konuşan Ekrem İmamoğlu, gülerek konuşup anket sonuçlarının yüzünden anlaşılması gerektiğini söylüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise anketlerin manipüle edildiğini rakamlara inanmadığını söylemişti.

Son Güncelleme: 22.06.2019 10:11
Yorumlar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Abdullah Uysal 2019-06-22 19:36:44

Arkadaşlar, lütfen yorum yaparken hakaret etmeyin. Memleket için, Istanbul için en iyi olan, en iyi hizmeti verecek olan sayın Binali Yıldırım kazansın istiyorum. Gönlümden geceni yazdım. Istanbul için hazırlayıp sunduğu

Lokman 2019-06-22 10:15:11

Hep manipülasyon bunlar bu defa çalamayacak eko önce valiye yaptığı küfürü itiraf etsin özür dilesin hala milleti kandırıyor basitleşmiştir dedim diye herşey ortada polise bile şerefsiz diyorlar şeref yoksunu yobazlar yarın sandığa gömüleceksiniz !!

Tttgggg 2019-06-22 10:22:19

Çalarak aldıkları oylari bildiniz degilmi en büyük başkan binali yıldırım

Bozkurt 2019-06-22 11:35:49

Şunun şurasında 1 gün kaldı göreceğiz sizin 53 nüzü

Abdullah Uysal 2019-06-22 19:49:46

Arkadaşlar, lütfen küfürlü yorum yapmayın. Memleket için, Istanbul için en iyi hizmeti verecek olan sayın Binali Yıldırım kazansın istiyorum. Sunduğu plan ve projeler mükemmel. Zaten bugüne kadar yaptığı bütün gorevleri başarmış usta bir siyaset adamı. Laf değil, icraat yapıyor. Ben, siyaset yapmayı sevmiyorum. Bırakın adam çalışsın. Sonuçta, Türkiye, sonuçta Istanbul ve sonuçta siz kazanacak ve orada huzur içinde oturacaksınız. Saygı ile...

Bozkurt 2019-06-22 11:35:27

Şunun şurasında 1 gün kaldı göreceğiz sizin 53 nüzü

bülent 2019-06-22 11:38:35

Şuna bakın, insanların içindeki kine bakın, sadece bir seçim.

Human 2019-06-22 14:08:05

Her şey çok güzel olacak