1000 ASDEP Personeli Alınacak-İşte Başvuru Şartları (ASDEP Nedir?)

ASDEP personeli alımı hakkında açıklama geldi. Bakan Selçuk 1000 ASDEP personeli alımı yapılacağını söyledi. Peki başvuru şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? ASDEP personeli nedir? İşte detaylar.

1000 ASDEP Personeli Alınacak-İşte Başvuru Şartları (ASDEP Nedir?)

1000 ASDEP personeli alınacak. İşte başvuru şartları.

Aile Bakanı Selçuk, yaptığı son dakika açıklamasında 1000 ASDEP personeli alımı yapılacağını söyledi. 2 yıla yakındır alım yapmayan , daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 4 bin alım yapılacak açıklaması gelen alımda, bu yıl 1000 alım yapılacak. 

Açıklamanın gelmesinin ardından adaylar , ASDEP personeli alımı başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Biz de Kamubulteni.com olarak bu haberimizde başvuru şartlarına yer verdik:

BİR ŞART DEĞİŞMİŞTİ

Resmi Gazete 'de geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamada mezuniyet şartının değiştiğine yer verildi. İşte güncel başvuru şartları:

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • TCK 'nın 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hakkında soruşturma veya kovuşturma olmamak,
  • Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzaflık hizmetini yapmış yahut en az 1 yıl erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olmak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak şartıyla görevini devamlı yapmasına engel fiziksel veya akıl hastalığı olmamak,
  •  Yurdun her yerinde görev yapmasına, her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etme engeli bulunmamak,
  • Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak
  • 2018 KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

4 BİN ALIM YAPILACAKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan , geçtiğimiz yıl seçim öncesi yaptığı açıklamada 4 bin ASDEP personeli alınacağını söylemiş, bu açıklamasını dönemin Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya onaylamıştı. Ancak Bakan Selçuk , 1000 ASDEP personeli alınacağını söyledi. Peki aradaki 3 binlik kadro ne oldu? 2 yıldır yapılmayan ASDEP alımında 1000 sayısı az değil mi?

ASDEP NEDİR?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. ASDEP ile nihai olarak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

İLAN NE ZAMAN GELECEK?

İlan tarihi hakkında Bakan Selçuk bir açıklama yapmadı. Ancak kısa süre içinde ilanın gelmesi bekleniyor. 

ASDEP personeli alımı bekleyen kadın*erkek adaylarla bilgi alış verişi ve sohbet için TIKLA

İLAN GELDİĞİ ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN