AK Parti'den Son Dakika Sigara Zammı Açıklaması (İşte Güncel Sigara Fiyatları)

Son dakika haberi: AK Partili Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut yaptığı son dakika açıklamasında, alım gücüne göre Türkiye 'de sigaranın birçok ülkeye göre daha ucuz olduğunu söyledi.

AK Parti'den Son Dakika Sigara Zammı Açıklaması (İşte Güncel Sigara Fiyatları)

Son dakika haberi: AK Partili Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut yaptığı son dakika açıklamasında, alım gücüne göre Türkiye 'de sigaranın birçok ülkeye göre daha ucuz olduğunu söyledi.

10 Ağustos 2019 Cumartesi 12:31
AK Parti'den Son Dakika Sigara Zammı Açıklaması (İşte Güncel Sigara Fiyatları)

Sigara fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması.

Temmuz ayında gelen ÖTV zammının ardından Ağustos ayının ilk günlerinde sigaralara art arda zamlar geldi. Sigara dağıtıcı şirketleri tarafından yapılan açıklamada sigaranın paket fiyatına 3 TL 'lik zam geldiği bildirildi. 

Zamlar , sigara tiryakilerinin tepkisine neden olurken AK Parti 'den sigara zamları ile ilgili bir açıklama geldi. Adalet ve Kalkınma Parti İstanbul Milletvekili-TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut yaptığı son dakika açıklamasında sigara fiyatlarına değindi.

Durgut yaptığı açıklamada sigara fiyatlarının Türkiye 'de , dünyanın birçok ülkesinden daha ucuz olduğunu  söyledi. Satın alma paritesine göre sigara fiyatlarının diğer ülkelere göre düşük olduğunu söyleyen Durgut, refah düzeylerine göre Türkiye 'de 100 birim sigara alınırken İngiltere 'de bu rakamın 25 olduğunu ifade etti.

İşte AK Partili vekilin açıklaması:

"Çok yüksek sigara içme oranları ve ölüm sayılarına rağmen Türkiye, Avrupa'da ve dünya genelinde sigaraların en ucuza satıldığı ülkedir. Satın alma gücü paritesine göre hesaplandığında ise Türkiye sigara fiyatında 37 Avrupa ülkesi içinde en ucuz ülke. Tüketicilerin refah düzeyi kıyasına göre Türkiye'de 100 birim sigara alınırken İngiltere'de ancak 28 birim sigara alınabiliyor."

GELEN SON ZAMLAR SONRASI GÜNCEL SİGARA FİYATLARI

Ağustos ayının ilk günlerinde gelen sigara zammı sonrası birçok marka artık 3 TL daha pahalıya satışa sunuluyor. İşte son zamların ardından güncel sigara fiyatları >>

 • Marlboro edge paket fiyatı: 16 TL 
 • Marlboro touch paket fiyatı:  17 TL 
 • Marlboro 18 paket fiyatı:  TL 
 • Parliament  paket fiyatı: 18,50 TL 
 • Murat tı 16 paket fiyatı:  TL 
 • Murat tı blu paket fiyatı: 15 tl  
 • Lark paket fiyatı: 15 tl  
 • Lark reserve paket fiyatı: 14,50 TL 
 • Chesterfield paket fiyatı: 14,50 TL 
 • Chesterfield Mode paket fiyatı: 14,00 TL 
 • L&M 14,50 paket fiyatı: TL

YENİ ZAM GELECEK 

Bu zamların ardından 1 Eylül tarihinde sigaraya yeni bir zam daha gelebileceği bildirildi. Yeni zammın ÖTV artışı ile yapılacağı açıklandı.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Sergen 2019-08-10 13:12:48

Bukadar sacma yorumlar okumadim yok efendim neymis cocugmuza bir cift ayakkabi almak icin arefe gunu bile calisiyoruz demis abicim sen cocugunun rızkını sigaraya yatırıp üstüne bide kendini nasıl acındırabiliyorsun her ay sigaraya 300 lira verecegine ayakkabı al size kim için diyor üstüne bide hasta oluyosun kötü bir madde çocukların üzülecek başına bir sey gelse sigara yüzünden bunlari düşünme ama sen git sigaraya yapilan zam uzerinden kendini acindir gercekten acizlik bu baskada bisey drgil bir duman icin geldiginiz noktaya bak.

Avatar
Berto 2019-08-10 12:55:20

Sigara ihtiyaç değildir içmeyin kardeşim...

Avatar
ORHAN YAŞA 2019-08-11 10:53:36

Sigara ve akole yapilan zamlari destekliyorum. Kendi paramizle biźe emanet olan vucudumuzu zehirliyoruz. Birde devletin sigara ve alkolden kaynalanan saglik giderlerini dusunursek sigara ve akole yapilan ÖTV zammi cok cok az.Bende sigara iciyorum ama zamlari destekliyorum. Sigara icmeyen vatandaslarin vergileriyle sigara ve alkolden kaynaklanan kotu hastaliklarin tedavisinin yapilmasi haksizlik degilmi

Avatar
Fatih 2019-08-10 16:33:07

Sigarayı bıraktım sayelerinde Allah razı olsun hepsinde

Avatar
Murat 2019-08-10 23:45:15

İçmeyin gittsin

Avatar
Ercan 2019-08-11 07:23:50

Valla arkadaşlar en iyisi bırakın zam geldi bıraktım. Bir kaç zam daha gelirse bir çok kişi bırakcaktır.

Avatar
içme 2019-08-10 22:39:24

içmeyin kardeşim bırakın gitsin. ekmek değil su değil

Avatar
3 2019-08-11 11:51:11

dahada artsın ki sağlık için bıraksınlar