Soru şu? Gazi Mustafa Kemal, yaşadığı dönemde planladığı çok partili hayata geçebilmiş olsa idi, acaba iş bankası hisselerinin kontrolunu CHP'e mi yoksa, canı ile bütünleştirdiği milletinden yetki almış siyasi iktidara mı teslim ederdi?

Günün koşullarında CHP= DEVLET anlayışı olduğundan, o dönem için Atatürk'ün vasiyeti herhangi bir sorunsal teşkil etmiyordu. Diğer bir çok alanda olduğu gibi Sn. Cumhurbaşkanımızın buyurun der gibi, bu konuyu en harika görebileceğimiz pencereye bizleri davet etmesi, bu konuda aydınlanmamızı sağladı ve PAŞA'mızın vasiyetine sahip çıkmamızı, asli sahibi olan MİLLETİMİZE hisselerin teslim edilmesini isteme hakkını HATIRLATTI. Bu istek çok net anlaşılacağı gibi, günümüzde CHP=DEVLET olmadığı için hiç bir kesimden ses çıkmadan millet isteği olarak görülüp, ivedili yerine getirilmelidir. Vasiyette ne yazıyorsa, MİLLETİMİZ'den yetki alan siyasi iktidar bunu sorunsuz yerine getirmelidir. Her yıl 80 milyonu ilgilendiren bütçe kanunu ile kamuoyu önünde işlemler yapılıyor, aynı işlemlerle NEDEN KURUCU LİDERİMİZİN VASİYETİ KAMU OYU DENETİMİNE AÇIK OLMASIN? Örneğin A partisi destekçisi vatandaş Abuzittin olarak, Paşamın vasiyetinin gerçeğe uygun ve Paşamın istediği doğrultuda yerine getirilip getirmediğini nasıl denetleyeceğim? Bu konu da neden milletin tümünü temsil etmeyen bir partiye (CHP) gidip el açmak, sormak zorundayım?

Şimdi soruyu 80 milyonu kapsayacak şekilde yeniden soralım! Neden 80 milyonu temsil etmeyen CHP, paşamın vasiyetine sahip çıksın veya onu yönlendirsin ya da yerine getirsin ki? Ben Atatürk'ün vasiyetini, yıllık gelirini ve gösterdiği yere sorunsuz gittiğini her yıl, değil Türkiye'ye dünyaya duyurulan bütçe kanunu eklerinde görmek istiyorum. Dahası TBMM yani milletim adına denetim eden Sayıştay'ın denetimlerinde görmek istiyorum. Efendim denetleniyor ya...mevzuatımıza göre siyasi partilerin denetimini anayasa mahkemesi ediyor. Sayısını dahi bilmediğimiz onlarca parti var ve ben siyasal mezunu olmama rağmen herhangi bir siyasi partinin anayasa mahkemesi denetim süreçlerini izleyemedim, takip edemedim? sıradan bir vatandaş CHP denetimlerini gördü mü ya da AK Parti ya da herhangi başka parti?... Atatürk 80 milyonun değeridir ve her cümlesi 80 milyon için çok önemlidir. Atatürk'ün gösterdiği ve istediği şeylerin yerine nasıl getirildiğini 80 milyon TBMM çatısı altında izleyebilmeli ve görebilmelidir. 

Kısaca toparlamak gerekirse, Ne iş başkası ne de başka herhangi bir ATATÜRK'ün bize emanet ettiği ve yol gösterdiği ya da işaret ettiği vasiyetleri.... hepsi bir bütün olarak BİZİM değerimizdir. Bizi bir bütün olarak temsil eden irade Atatürk'ün vasiyetlerini de yerine getirmek zorundadır. Eğer CHP gerçekten Atatürk'ün vasiyetlerine sahip çıkmak istiyorsa, önce Atatürk'ün işaret ettiği ve değerli kıldığı MİLLETİMİZE sahip çıksın, milletimiz de yetkiyi CHP'e versin. Yetkiyi aldığında Paşamızın vasiyetinin gereklerini de yerine getirebilir, tıpkı diğer tüm değer ve haklarımızı, taleplerimizi yönlendirebileceği gibi. 

Atatürk, hiç bir partinin egemenliği altında saklanabilecek kadar küçük bir değer değildir. Aksine tüm partilerin üstünde yer alacak kadar milletimiz için yüce bir değerdir. Partiler bugün var yarın yoktur, ama Atatürk milletimiz için asla yok olmayacak bir değerdir. Buradan hareketle, Atatürk'ün vasiyetinin takipçisi ve uygulayıcısı, bugün var yarın yok olabilir partiler değil, bizatiği milletimizin ete kemiğe büründüğü TBMM olmalıdır. 

Ben paşamın değerlerine sahip çıkmak için CHP örgütleri içinde yer almak zorunda değilim?, ya da diğer herhangi bir partinin.... Lütfen Paşamızın dediklerini günümüz koşullarına uyarlayıp Paşamızı tüm değerleri ile bize, MİLLETİMİZE teslim ediniz... 

En kısa sürede Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm değerleri ile asli sahibi MİLLETİMİZE teslim edilmesi dileklerimle...

Saygı ve sevgilerimle

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.